Непростий децентралізаційний день

Присвятили сьогодні 5 годин під-комітету проблемним питанням Чернігівської та Київської областей. Розгляд супроводжувався мітингами під комітетом, на яких були як просто громадяни, що не дуже то і розуміли за що чи проти чого мітингують, так і лицарі та княгині 😉
У підсумку:
???? Чернігівська область. Обговорення без бажання йти на компроміси з усіх боків представників місцевого самоврядування, але таки з проміжним рішенням. Розуміючи велику територію північно-східної частини області, а також низькій показники щільності населення, ми готові піти на зустріч та погодитись на створення там 2 районів. Поки найбільш вдалими виглядають варіанти із центрами в Мені та Новгороді-Сіверському, що вочевидь викликає незадоволення з боку Корюківки. Але тут єдине побажання до всіх – треба зосередитись на розвитку громад! А також треба думати й про державу, а не тільки про локальні політичні амбіції.
???? Київська область. Фастів/Васильків. Тут нема складності в рішенні, методика дає однозначну перевагу Фастову, але в найближчі дні також будуть розглянуті альтернативні варіанти моделювання субрегіонального рівня даної частини області.
???? Київська область. Буча/Ірпінь/Бородянка/Вишгород. Проміжне рішення: усе залишається згідно з поданням ОДА та рішенням Уряду. Очевидно, що найменша Бородянка є найбільш правильним центром з точки зору методики, але занадто мала, як для такого району-велетня. Втім, усі розуміють, що в перспективі саме вона має стати центром, а наразі Буча. Також буде проведене додаткове моделювання щодо можливості створення додаткового району з центром у Вишгороді, а також моделювання щодо Києво-Святошинського напрямку.
???? Київська область. Бориспіль/Бровари. Буде організована додаткова зустріч на майданчику КОДА, із залученням лідерів громад даного потенційного району, з метою ухвалити оптимальне остаточне рішення.
P.S. Знову біля 20% часу було витрачено на тлумачення того, що економіка, історія міста чи його туристичний потенціал, не мають жодного відношення до вибору місця розташування державної влади. Так і живемо.
Джерело: Vitalik Bezgin